Rowerami do Śmiełowa w złotą polską jesień.

12 października uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcami (Jurkiem Mojżeszowiczem i Tomkiem Dobrowolskim) około 15:30 wyruszyli w rowerową podróż do Śmiełowa. Szlak wiódł przez Wszembórz, Cieśle Wielkie, Nową Wieś Podgórną - tam przeprawiliśmy się promem na drugą stronę Warty, Pogorzelica, Szczonów, Śmiełów.

Po przejechaniu około 15 km stanęliśmy u podnóża Wenecji Żerkowskiej. Podziwialiśmy architekturę pałacu, zagony "Ogródka Zosii" i rozplanowanie całego parku. Więcej szczegółów o obiekcie na oficjalnej stronie - http://www.smielow.com.pl/

W drodze powrotnej musieliśmy przyspieszyć, aby o 18:20 być już z powrotem w Kołaczkowie.

Szczególne podziękowania dla jednostki OSP Kołaczkowo za użyczenia placu i grilla, jak również dla niezastąpionych mam, które przygotowały poczęstunek na koniec naszego rajdu. Dyspensy udzielił Proboszcz Artur Janowicz.