Rowerami do Śmiełowa w złotą polską jesień.

12 października uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcami (Jurkiem Mojżeszowiczem i Tomkiem Dobrowolskim) około 15:30 wyruszyli w rowerową podróż do Śmiełowa. Szlak wiódł przez Wszembórz, Cieśle Wielkie, Nową Wieś Podgórną - tam przeprawiliśmy się promem na drugą stronę Warty, Pogorzelica, Szczonów, Śmiełów.

20 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 6 wybrali się pociągiem z Wrześni do Poznania.

Zwiedzili:

• Cytadelę wraz z Muzeum Uzbrojenia - nie tylko Wojska Polskiego,
  • Muzeum Powstania Wielkopolskiego,
  • Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS).

Oprócz tego zobaczyli: Poznańskie Koziołki równo o 12:00, Bamberkę, hotel Bazar, w którym przebywał Jan Ignacy Paderewski w grudniu 1918 roku, Okrąglak, budynek Opery Poznańskiej (ten z lwami przy schodach i Pegazem na dachu) Zamek "GARGAMELA" ( "BRZYDAL"), Zamek Cesarski i pomniki A. Mickiewicza oraz "Dwóch Krzyży" przy ulicy Św. Marcin.

Uczniowie wymienili również pieniądze (przeważnie bilon 2 zł lub 5 zł) na okolicznościowe monety w poznańskim oddziale NBP.

Pogoda dopisała - fastfoody też ;)

Wyjazd zorganizował wychowawca - Tomek Dobrowolski