13 listopada 2018 roku nasi uczniowie w składzie: Mikołaj Biernat, Bartek Koska (klasy od 4 do 6) i Zuzanna Błaszak, Julita Majchrzak, Kacper Paterski (klasy 7, 8, 3 gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich.

Nasi uczniowie odnieśli olbrzymi sukces, ponieważ zwyciężyli w obu kategoriach!!!

Gratuluję Mikołajowi Biernatowi z klasy 6 i Zuzannie Błaszak z trzeciej klasy gimnazjum. Brawo!!!

30 września w Kołaczkowie odbył się XXI Turniej Gmin Reymontowskich.

Wśród uczestników nie zabrakło naszych uczniów, w Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Wł. St. Reymonta reprezentowali nas: Zuzanna Błaszak, Oliwia Krych i Kacper Paterski, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów, odpowiadając na 5 bardzo trudnych pytań. W konkursie plastycznym "Jesień Reymontowską" rysowała Angelika Graczyk, a w konkursie aktorskim scenkę na podstawie "Chłopów" pt. "Sprzedaż żywicielki" genialnie zagrali: Bogumiła Pocztarek, Oliwia Krych, Dawid Bukowski, Daniel Tomas i Maciej Legeżyński (za kostium krowy dziękuję p. Mizerce i p. Joannie Mizerce–Tomczak).


Gorąco dziękuję wszystkim uczestnikom :)

Artykuł przygotowała Joanna Wojciuch

 

W dniach 22, 23, 24.09.2017 w Zawidzu Kościelnym odbył się

XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich.

Zespół SzkolnoPrzedszkolny w Kołaczkowie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:

  • Katarzyna Kuchowicz,
  • Kornelia Tomczak,
  • Bartłomiej Podlewski.

Najważniejszym wydarzeniem podczas zlotu był, odbywający się w sobotę, XIII Konkurs Recytatorski "Mówimy Reymontem".

 

Warsztaty z kaligrafii.

19.12 młodzież z ZSP w Kołaczkowie wzięła udział w warsztatach kaligrafii zorganizowanych przez GOK w Kołaczkowie. Poprowadził je Pan Janusz Korzeniowski. Kaligraf na co dzień związany jest z Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie, gdzie zajmuje się sztuką starannego i estetycznego pisma z różnych epok, często zdobionego artystycznie. Pracuje także na rzecz kancelarii Prezydenta RP.


 

 

Czytanie Wyspiańskiego
 
9.09 w dworku Reymonta odbyło się Narodowe Czytanie dramatu Wyspiańskiego. Wzięli w nim udział: p. Anna Janasik, p. Bernadetta Budaszewska, p. Iwona Waszak, p. Agnieszka Tasarz, p. Lidia Studzińska, Zuzanna Durmens, Anastazja Janiszewska, Magdalena Olejniczak, Martyna Duszka, Gaja Szatkowska, Kornelia Tomczak,p. Dariusz Pera, p. Mateusz Maserak, p. Eugeniusz Plewiński, p. Jakub Pera, p. Sławomir Przekaza. 
Joanna Wojciuch