Ochotnicza Straż Pożarna w służbach Obrony Cywilnej

Dnia 06 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie klas gimnazjum IIIa, IIIb, IIIc oraz klas szkoły podstawowej 8a i 8b w ramach przedmiotu "Edukacja dla Bepieczeństwa" zapoznali się z zadaniami i wyposażeniem OSP w Kołaczkowie.

Szczególne podziękowania dla Druha Michała Stefańskiego
(strażaka z ponad 30-o letnim stażem w służbie)
za przekazaną wiedzę i umiejętności.
 
 

W ramach zajęć uczniowie:

  • zwiedzili część garażową OSP,
  • zobaczyli część socjalną wraz z przebieralnią,
  • zobaczyli pamiątkowe zdjęcia związane z historią i działalnością OSP,
  • poznali rodzaje dystynkcji (odznaczeń) stosowanych w straży pożarnej,
  • mogli porównać różnego rodzaju motopompy, węże, prądownice,
  • zaznajomili się z wyposażeniem nowoczesnego średniego wozu bojowego MAN "BORYNA", m.in.: maski powietrzne, "szczęki życia" - nożyce hydrauczne, rozpieraki, szybkie natarcie, armatkę wodną, sprzet wodniacki, R-1
  • zaznajomili się z wyposażeniem nowoczesnego lekkiego wozu bojowego FORD "ANTEK",m.in.:  szybkie natarcie, armatkę wodną,
  • poznali wiele ciekawych parametrów, np. 1600 l/min. , 2500 l, 7 ton, 13 ton, 2,6 l/h, 300 bar, 25/52/75/110, 600 l, 250 l ...
  • dowiedzieli się co oznacza skrót KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy), w którym współdziałają m.in.: OSP Kołaczkowo i OSP Borzykowo.

Zajęcia zorganizował Tomasz Dobrowolski Zauważyłe(a)ś błąd w opisie? Zapamiętała(e)ś  inny sprzęt i jego zastasosowania czy parametry? Napisz i wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najlepsze opisy na pewno zostaną docenione ;)