Kolejnymi sukcesami zakończył się udział uczniów ZSP w Kołaczkowie podczas
Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce”.

W trakcie zawodów rozgrywanych na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Wrześni zdobyliśmy dwa brązowe medale.

W skoku wzwyż skacząc na wysokość 155 cm trzecie miejsce zajął uczeń trzeciej klasy Bartosz Kaczmarek. Szkoda, że Bartek nie powtórzył skoku z „mistrzostw szkoły” (przyp. 164 cm) ponieważ taki wyniki pozwoliłby mu na osiągnięcie srebrnego medalu. Niestety w tej konkurencji ciężko było pokonać „Mistrza Polski” Bartosza Kowalskiego, który skoczył 190cm… Cieszy również czwarte miejsce Igora Rothe, który mamy nadzieję powalczy w przyszłym roku o złoty medal. Kolejny powód do radości mieliśmy podczas biegu chłopców w sztafecie 4x100m. Do udziału w tej emocjonującej konkurencji przystąpiło 5 szkół. Chłopcy w składzie: Maciej Grabarz, Norbert Szymański, Michał Kominkiewicz i Eryk Helwing pokonali dystans 400m w czasie 51,45 sek. co pozwoliło im na odebranie od organizatorów brązowych medali.

Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Nowego Folwarku z czasem 48,21sek. natomiast drugie miejsce przypadło SSP6.

O wielkim pechu może mówić Eryk Helwing, który w biegu indywidualnym na 100m uzyskał bardzo dobry czas 12,27 sek. ale przegrał walkę o brązowy medal tylko o 0,17 sek. W tej konkurencji startowało aż 22 zawodników. Michał Kominkiewicz uzyskał czas 12,55 sek. , Maciej Grabarz 12,99 sek. , Norbert Szymański 13,47 sek. a Kamil Szczublewski 14,38 sek. Zwycięzca indywidualny z Nekli w biegu na 100m uzyskał czas 11,98 sek. W kategorii dziewcząt Juszczak Klaudia w biegu na 100m z czasem 13,85sek zajęła piątą lokatę natomiast Patrycja Mikołajczyk pokonała ten dystans w czasie 14,53sek. W biegu na 1000m nasi uczniowie uzyskali następujące czasy: Filip Rusinek 3:30min, Kamil Baranowski 3:33min, Patryk Nowacki 3:44min.

W klasyfikacji punktowej na 11 biorących udział szkół gimnazjalnych ZSP w Kołaczkowie z 822 pkt. zajął piąte miejsce. Wygrała SSP6 z Wrześni uzyskując 1472 pkt.

Trenerem naszych zawodników  był Robert Bobkiewicz.