Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż 2018

13 kwietnia 2018 odbyły się w naszej szkole „Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż”. Do zawodów przystąpiło 17 zawodników (którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych). Rywalizacja odbywała się zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Przed zawodami zastanawiano się czy rekord Kacpra Pawlaka ( 175cm ) z 2016 roku oraz Zofii Gąsiorek ( 139cm ) z 2017 roku zostanie pobity.

Jak się później okazało rekord pobito tylko w kategorii dziewcząt i to właśnie Zofia Gąsiorek podczas zawodów ustanowiła nowy rekord szkoły przeskakując tyczkę o dwa cm wyżej niż w zeszłym roku czyli na wysokość 141 cm. Na drugim miejscu znalazła się Karina Kaczmarek, która pokonała poprzeczkę na 134 cm a brązowy medal odebrała Klaudia Juszczak która skoczyła na wysokość 132 cm. W kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Kaczmarek który w ostateczności pokonał poprzeczkę na wysokości 164 cm. Srebrny medal zdobył uczeń klasy 2a Igor Rothe, który pokonał poprzeczkę na wysokości 159 cm, natomiast brązowy medal odebrał Maciej Grabarz uczeń klasy 2c, który pokonał wysokość 157 cm.

Po raz kolejny zaproszenie przyjął nasz absolwent Mateusz Mikołajczyk, który pokazał naszym uczniom kilka „profesjonalnych skoków”. Warto zaznaczyć, że Mateusz w 2015 roku zdobył mistrzostwo szkoły skacząc na wysokość 160 cm. Tym razem podczas zawodów pokazał jak się skacze na wysokości aż 178 cm… Wszystkie osoby kończące zawody były żegnane brawami przez kibiców oraz zawodników pozostających w dalszej rywalizacji. Dzięki temu rywalizacja odbywała się zgodnie z „duchem fair play”.

Po skończonej rywalizacji w imieniu Pani Dyrektor nauczyciele wychowania fizycznego Karolina Łukasik oraz Robert Bobkiewicz, wręczyli wszystkim uczestnikom słodkości a najlepszej trójce pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom, dziękując za udział i sportową postawę podczas trwania zawodów.