3.12 w dworku Wł. St. Reymonta odbyła się wieczornica pt.

"Zatrzymać się w życia pędzie choćby na chwilę..."

poświęcona Pisarzowi w związku z 92. rocznicą Jego śmierci.

Wystąpili uczniowie z ZSP w Kołaczkowie (Zuzanna Błaszak, Martyna Duszka, Julia Pruchniewicz, Milena Dembczyńska, Bartek Podlewski, Karina Kaczmarek, Zofia Gąsiorek, Zuzanna Głuc (oprawa muzyczna), Adrian Plewiński, Bogunia Pocztarek, Hubert Kozielski, Kornelia Tomczak, Zuzanna Durmens, Gaja Szatkowska, Kacper Paterski, Bartek Koska, Mikołaj Biernat, Jakub Sokolski, Julia Łyskawa, Julita Majchrzak, Amelia Olejniczak, Ewa Wojciuch, Patrycja Biedrowska, Kacper Patrzek, Kacper Walczak (lektorzy)), którzy opowiedzieli o ostatnich miesiącach życia jednej z bohaterek powieści "Chłopi", o Agacie Kłębowej. To jej losy miały skłonić nas do zatrzymania w pędzie życia i przemyślenia, co dla nas jest ważne.