Klasa III A koduje ...

W klasie trzeciej A zapanowała moda na kodowanie.Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Uczymy dzieci programować" -stąd nasze aktywne działania. Uczniowie doskonale już radzą sobie z dyktandami graficznymi, potrafią również zakodować obrazek, stosując odpowiednie symbole. Największym powodzeniem cieszą się jednak „kubeczkowe zabawy”. Nie mamy co prawda maty z prawdziwego zdarzenia, ale działamy na macie wyklejonej na posadzce. Nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Rozwiązujemy tu różnego rodzaju zadania, a dzieci wykazują swoją inicjatywę i tworzą ciekawe kompozycje. Włączamy elementy kodowania do zajęć edukacyjnych – matematycznych, polonistycznych, społeczno – przyrodniczych. Zabawę z kodowaniem zaczęliśmy w szkole jako pierwsi, więc zachęcamy wszystkich !

Przygotowała : Urszula Długosz

 logo