8 listopada 2017r odbył się w naszej szkole

TURNIEJ WIEDZY PRZYRODNICZEJ dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, dążenia do osiągania sukcesów oraz integrowanie społeczności uczniowskiej szkół z terenu naszej gminy .

W rywalizacji wzięły udział : SZARE WILKI i ZWINNE BOBRY ze szkoły w Kołaczkowie, WESOŁE BOROWIKI i WESOŁE MUCHOMORKI ze szkoły w Grabowie Król., JELENIE W TERENIE i MALI PRZYRODNICY ze szkoły w Sokolnikach oraz JESIENNE LUDKI i LEŚNE SKRZATY ze szkoły w Bieganowie.

Dzieci wykazywały się swoją wiedzą przyrodniczą związaną z jesienią w lesie, w polu i ogrodzie. Rozwiązywały przeróżne zadania, używając zmysłu smaku ( rozpoznanie z jakich owoców i warzyw wykonano przetwory ) , dotyku ( co jest w „zaczarowanym woreczku” ?), słuchu ( odgadywanie głosów zwierząt). Rozwiązywały zagadki i rebusy, układały puzzle, pisały także jesienne dyktando.

W przerwie wszyscy mogli posilić się pysznymi kanapkami i ciasteczkami- za co serdecznie dziękujemy paniom z kuchni .

Po wyrównanej rywalizacji–sędziowie wyłonili laureatów.

I miejsce - „Wesołe muchomorki” ze szkoły w Grabowie Królewskim,

II miejsce – „Szare wilki” ze szkoły w Kołaczkowie,

III miejsce – „Jesienne ludki” ze szkoły w Bieganowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe , każda drużyna została wyróżniona dyplomem,

a każdy z uczestników turnieju otrzymał tytuł i znaczek „ Przyjaciela przyrody”.

 

Koordynatorem turnieju była Urszula Długosz–wychowawczyni klasy IIIA SP w Kołaczkowie.