SÓWKI Z ZERÓWKI POZNAJĄ LAS

Korzystając z pięknej pogody SÓWKI Z ZERÓWKI wyruszyły na wyprawę do lasu. Wędrując leśnymi dróżkami dzieci podziwiały piękne jesienne kolory liści, uczyły się rozpoznawać drzewa iglaste i liściaste, porównywały szyszki sosny i świerka, podglądały pracę mrówek w mrowiskach. Dowiedziały się też , po co w lesie stoi paśnik i co to jest lizawka. Miały okazję zajrzeć do wnętrza budki lęgowej.

Niespodzianką było spotkanie na leśnej dróżce małej jaszczureczki. Był także czas na zbieranie leśnych skarbów oraz na wesołe zabawy ruchowe.

 

"Sówki z zerówki"

korzystają z pięknej pogody, aby dobrze bawić się podczas Dnia Pieczonego Ziemniaka. Poznaliśmy historię ziemniaka, jego inne nazwy oraz jakie potrawy można z niego przyrządzić. Podczas zabaw towarzyszyło nam hasło: "Wszystkie dzieciaki-lubią ziemniaki" oraz "Ziemniaczana piosenka". Były konkurencje sportowe z ziemniakami, no i oczywiście degustacja pieczonych ziemniaków. Nie zabrakło też słodkości, a największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa. Podsumowaniem było tworzenie ziemniaczanych stworków, które zamieszkały w naszej sali zajęć. W zorganizowanie tej super imprezy zaangażowali się rodzice, za co "Sówki z zerówki" serdecznie dziękują.

Galeria foto poniżej ...

Klasa III A koduje ...

W klasie trzeciej A zapanowała moda na kodowanie.Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Uczymy dzieci programować" -stąd nasze aktywne działania. Uczniowie doskonale już radzą sobie z dyktandami graficznymi, potrafią również zakodować obrazek, stosując odpowiednie symbole. Największym powodzeniem cieszą się jednak „kubeczkowe zabawy”. Nie mamy co prawda maty z prawdziwego zdarzenia, ale działamy na macie wyklejonej na posadzce. Nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Rozwiązujemy tu różnego rodzaju zadania, a dzieci wykazują swoją inicjatywę i tworzą ciekawe kompozycje. Włączamy elementy kodowania do zajęć edukacyjnych – matematycznych, polonistycznych, społeczno – przyrodniczych. Zabawę z kodowaniem zaczęliśmy w szkole jako pierwsi, więc zachęcamy wszystkich !

Przygotowała : Urszula Długosz

 

DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE
 
       14 września 2018 "Sówki z zerówki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci najpierw wysłuchały opowiadania o dziewczynce, która uwierzyła w swoje możliwości, a później same mówiły i rysowały o tym, co potrafią robić najlepiej. I tak powstało "drzewo umiejętności". Były też matematyczne zabawy na macie do kodowania oraz kolorowanie zakropkowanych obrazków obrazków.
Na koniec-pamiątkowe zdjęcie w kropkowym klimacie. Udał nam się ten dzień.
Przygotowała - Urszula Długosz

Galeria foto poniżej ...

8 listopada 2017r odbył się w naszej szkole

TURNIEJ WIEDZY PRZYRODNICZEJ dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, dążenia do osiągania sukcesów oraz integrowanie społeczności uczniowskiej szkół z terenu naszej gminy .

W rywalizacji wzięły udział : SZARE WILKI i ZWINNE BOBRY ze szkoły w Kołaczkowie, WESOŁE BOROWIKI i WESOŁE MUCHOMORKI ze szkoły w Grabowie Król., JELENIE W TERENIE i MALI PRZYRODNICY ze szkoły w Sokolnikach oraz JESIENNE LUDKI i LEŚNE SKRZATY ze szkoły w Bieganowie.